Content Top
    • JVT verslag I&A
      Print Print
    • Geschreven door Nyanza Timmers op zaterdag, 19 mei 2012 10:00
    •  

       
      Algemeen:
      Positieve punten:
      -         De blokcoördinator was over het geheel genomen goed bereikbaar voor op- en aanmerkingen over het blok van zowel studenten als de JVT.
      -         Er kwam snel en duidelijk antwoord op vragen gestuurd aan de blokcoördinator/andere docenten, zelfs als ze niet in een MTE behandeld werden.
       
      Blokboek
      Positieve punten:
      -         Het was duidelijk wat men moest voorbereiden voor welk onderwijs.
      Verbeterpunten:
      -         Hoofdstukken werden vaak meerdere keren opgegeven, wat voor verwarring zorgde bij de studenten. Wij zouden willen aanraden om voor de duidelijkheid een scheiding te maken tussen hoofdstukken die al een eerdere keer opgegeven zijn – en dus gekend behoren te zijn – en hoofdstukken die voor het eerst opgegeven worden.
       
      Studiemateriaal
      Positief punt:
      -         Het boek Immunology for students was erg duidelijk en overzichtelijk.
      Verbeterpunten:
      -         Van het boek Microbiologie en Infectieziekten was niet altijd duidelijk in welke mate de studenten de bijzonder gedetailleerde inhoud moesten kunnen reproduceren.
      -         Uit het boek Microbiologie en Infectieziekten moesten erg veel pagina’s gelezen worden, die veel dieper op de leerstof ingingen dan de zelfstudievragen en volgens studenten niet op de leerdoelstellingen aansloten.
       
      Hoorcolleges
      Positieve punten:
      -         De hoorcolleges werden als erg duidelijk ervaren. Vooral de immunologie colleges zorgden voor veel verheldering.
      Verbeterpunten:
      -         Verschillende MTE’s stonden als hoorcollege geroosterd, waardoor het niet duidelijk was voor studenten dat ze voor dat moment hun vragen ingestuurd moesten hebben.
      -         De (patient)colleges van dr. Hoepelman werden als erg interessant ervaren. Veel studenten vonden het echter moeilijk om hier de kern uit te halen en na aanleiding daarvan te bepalen in welke mate ze de stof in Microbiologie en Infectieziekten moesten beheersen.
       
      Interactieve colleges
      Positief punt:
      -         Het IC Farmacologie nuttig en de stof past goed bij het blok.
       
      Werkgroepen
      Positieve punten:
      -         De schema’s over immuunreacties die in werkgroep 8 gemaakt moesten worden, werden als heel positief ervaren. Studenten vonden dat dit bijdroeg aan hun begrip van de stof, omdat ze zelf het overzicht moesten maken.
      -         De klinische kant kwam in de werkgroepen duidelijk naar voren, wat studenten erg motiverend vonden.
      Verbeterpunt:
      -         Sommige werkgroepen, zoals werkgroep 4, gingen erg specifiek in op een klein deel van de stof (bijv. de pneumokok), terwijl het overzicht miste.
       
      Practica
      Positief punt:
      -         De studenten vonden het leuk om alle, toch redelijk abstracte, cellen en verwekkers te zien.
      Verbeterpunt:
      -         Veel studenten vonden het jammer de vragen die via de computer gesteld werden weinig uitdagend waren. Studenten waren daarnaast erg snel klaar waren met het practicum.
       
      Tentamen
      Positieve punten:
      -         De verhouding gesloten/open vragen was goed.
      -         Er was voldoende tijd voor het tentamen.
      Verbeterpunt:
      -         De tentamenvragen sloten niet goed aan bij de verwachting van studenten. Veel vragen gingen over de onderdelen Microbiologie en Infectieziekten, terwijl die weinig prominent aanwezig waren geweest in de werkgroepen of hoorcolleges (zie het bovenstaande). Aan de andere kant werd minder immunologiekennis vereist dan verwacht, terwijl juist dat gedeelte veel aan de orde was geweest in het blok.